Apie Kijevą

Lėktuvų bilietai į Kijevą

Ukraina – tai intriguojančios istorijos, kerinčios gamtos ir pasakiškų miestų šalis. Viena iš jų – sostinė Kijevas. Apie Kijevą galima kalbėti valandų valandas. Tai yra vienas iš seniausių Rytų Europos miestų, kurio įpročiai ir tradicijos tęsiasi tūkstančius metų. Ir nors Ukraina nuo seno buvo niokojama karų, sukilimų, užėmimų ir kitų negandų, sostinė Kijevas išsaugojo ne tik krašto kultūrą, bet ir pasakišką grožį. Miestas išsiskiria autentiška ir mišria architektūra, kuriai darė įtaką senovės slavų šaknys, Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė, Abiejų Tautų Respublika, Rusijos imperija ir kitos istorinės milžinės. Dabar tai yra vienas iš spalvingiausių Europos miestų, užburiantis ne tik pastatų didybe, bet ir gamtos grožiu. Milžiniški parkai, miestą į dvi dalis dalijanti Dniepro upė ir jaukūs paplūdimiai. Todėl Kijevas – ne tik puiki vieta pažinti Ukrainos kultūrą ir tradicijas, bet ir pasimėgauti pagrindiniais atostogų malonumais. Tad jei susiviliojote aplankyti šį intriguojantį miestą, kuris kadaise buvo Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės dalis, griebkite pigius lėktuvų bilietus į Kijevą! Nustebsite sužinoję, kokiomis žemomis kainomis galima pasiekti vieną iš seniausių Europos miestų. Kelionė truks tik šiek tiek ilgiau negu valandą! Pigūs skrydžiai į Kijevą vykdomi iš Vilniaus ir Palangos oro uostų, tad maršrutas patogus, o pasirinkimų daug. Nieko nelaukite ir ruoškitės savo atostogoms Ukrainoje!

Įdomūs faktai apie Kijevą

Tikėtina, kad apie Kijevą esate girdėję daugybę intriguojančių istorijų... Apie ilgametę miesto istoriją, mūšius ir karus, vykusius krašto teritorijoje, ir, žinoma, tai, kad kadaise šis didingas miestas priklausė Lietuvos Didžiajai Kunigaikštystei. Tad tikrai smalsu aplankyti ir susipažinti su krašto, kuriame kadaise gyveno mūsų protėviai, istorija ir kultūra. Tai padaryti be galo lengva, nes skrydžiai į Kijevą vykdomi net kelis kartus per savaitę, o lėktuvų bilietai džiugina žemomis kainomis. Išsirinkus patinkančią kelionės datą, pats laikas šiek tiek susipažinti su Kijevo ir visos Ukrainos kultūra bei įdomybėmis. Na, o kad būtumėte pasiruošę savo žiniomis nustebinti vietinius gyventojus, toliau pateikiame kelis nuotaikingus faktus apie Kijevą ir Ukrainą.

Faktai apie Ukrainos Kijevą:

 • Kijevas milžiniškas miestas, tad nenuostabu, kad viešasis transportas čia puikiai išplėtotas. Ar žinojote, kad Kijevo metro Arsenalna yra laikomas giliausiu metro pasaulyje? Jo gylis siekia net 105 metrus po žeme!

 • Vladimir gatvė, esanti Kijeve, yra laikoma viena iš seniausių. Jos amžius siekia net daugiau negu tūkstantį metų.

 • Ukraina yra laikoma viena iš seniausių Europos šalių. Bet ar žinojote, kad miestelyje, pavadinimu Mezhyrich, buvo rastas seniausias žemėlapis pasaulyje? Žemėlapis yra išraižytas mamuto kaule ir, tikėtina, jo amžius siekia net 15 tūkstančių metų.

 • Jei abejojate, ar Ukraina yra saugi šalis, galite nesijaudinti. Čia yra išaiškinami net 90 % nusikaltimų, kai Europos vidurkis yra tik 40 %.

 • Ukraina yra didžiausia cheminio elemento mangano tiekėja taip sudarydama net 11 % visos planetos mangano tiekimo.

Apie Kijevą ir Ukrainą

Lietuvą ir Ukrainą sieja ilga istorija ir panašus likimas. Abi šalys patyrė panašius nuopolius ir pakilimus, o kadaise netgi priklausė vienai valstybei. Tad pažinti Ukrainą turėtų kiekvienas Lietuvos gyventojas. Be to, šalis stebina dėl autentiškų miestų, kvapą gniaužiančios gamtos, vienos iš seniausių istorijų ir išskirtinės kultūros. Valstybė šiuo metu sparčiai atsinaujina, o ekonomika auga. Keliautojus tai vilioja ir noras aplankyti žavingiausias vietas nerimsta. Vienas iš išskirtiniausių traukos objektų – sostinė Kijevas. Miestas išsiskiria dėl unikalios architektūros, senovės palikimo ir lengvai įsipinančio modernaus gyvenimo ritmo. O dar šauniau, kad Lietuva–Kijevas maršrutas labai patogus. Jį vykdo net kelios oro linijos, tad lengvai rasite jums tinkamiausią skrydžio kainą ir datą. Pigūs lėktuvų bilietai į Kijevą irgi stebins. Kelionės pasiūlymus galite įsigyti už neįtikėtinai žemas kainas. Na, o prieš pradėdami planuoti šaunias atostogas, verta sužinoti pagrindinius faktus apie šalį ir jos žavingą sostinę. Dėl to toliau pateikiame naudingą informaciją apie Ukrainą ir Kijevą.

Informacija apie Kijevą ir Ukrainą:

 • Valstybinė valiuta – grivina (1 UAH – 0,03 EUR).

 • Valstybinė kalba – ukrainiečių.

 • Ukrainos telefono kodas – 380.

 • Ukrainos gyventojų skaičius – 44 405 055.

 • Kijevo gyventojų skaičius 2 700 000.

 • Ukraina ribojasi su Baltarusija, Lenkija, Rusija, Slovakija, Vengrija, Rumunija, Moldavija.